top of page

ניקוי ריפודים לרכב

עודכן: 13 במאי 2022


מי מאיתנו לא רוצה להכנס לרכב נקי ומבריק אשר משפר את כל חוויית הנהיגה? הבעיה שלרובנו יש ילדים קטנים ,בעלי חיים או חברים נחמדים שפחות עוזרים לנו בשמירה על הרכב בצורה נקיה ולרוב הם גורמים לכלוך עצמו. הרי הנהג הוא תמיד נקי ולא מלכלך.(-;


מתי צריך לבצע ניקוי ריפודים ולכמה זמן זה מחזיק? קודם כל בנוגע לתדירות ,מומלץ לנקות יסודית ריפודים של רכב אחת לשנה בכדי לשמור על רכב נקי מבחינה ויזואלית וגם בכדי להסיר מזהמים ובקטריות בפן הבריאותי.

הרי אנחנו מבלים שעות על גבי שעות במהלך השנה ברכב ולנשום אוויר מלוכלך הוא לא עניין בריא לכל הדעות.


מעבר לטיופ תקופתי מומלץ לנקות ריפודי רכבים לפני מכירת הרכב בכדי לעלות את ערכו ולהגדיל את סיכויי המכירה ,שוק רכבי היד שנייה בארץ גם ככה מאוד תחרותי ואתם לא רוצים להפסיד עוד כספים במכירת הרכב במחיר זול יותר היות והוא נראה מוזנח.


קניתם רכב ממישהו והוא נראה לא טוב או מריח לא טוב? עוד סיבה טובה לניקוי ריפודי הרכב בכדי להפטר מכל המזהמים והריחות שנספגו במושבים.


בנוגע לשאלה ,לכמה זמן מחזיק ניקוי כזה? אין לנו אפשרות לענות על כך ,זה תלוי בכם ובצורה שבא תשמרו עליו. ישנם אנשים שתוך חודש הרכב חוזר לקדמותו וישנם מקרים שהניקיון נשמר לשנים. איך שתתחזקו את הרכב ככה הוא יראה.


ניקוי ריפודים


בהחלט ,חומר דוחה כתמים למושבי הרכב הוא טיפול אשר ימנע מהמושבים לספוג נוזלים וכותצאה מזה הם ישארו נקיים לאורך זמן.


איך מיישמים ציפוי דוחה כתמים לרכב?

פשוט מאוד ,בסופו של תהליך ניקוי ריפודים לרכב מתיזים את החומר בכמה שכבות על גבי המושבים ומבצעים ייבוש מלא.

אפשר לנקות גם את השטיחים ברכב?

בוודאי ,הטיפול בתהליך ניקוי שיחי הרכב הוא זהה לחלוטין לניקוי המושבים.


אפשר לנקות גם את תקרת הרכב?

לצערנו את תקרת הרכב לא ניתן לנקות בצורה יסודית על ידי מכונת הזרקה ויניקה כמו במושבים היות וזה יגרום לנזק בלתי הפיך ולאחר מספר ימים התקרה עלולה" ליפול."

אפשר לנקות גם את הריפודים בדלתות?

כן.

איך מנקים מושבי עור בכלל האם זה אפשרי בכלל?

בהחלט אפשר לבצע גם ניקוי ריפודי עור לרכב אבל להבדיל מניקוי ריפודי בד לרכב את תהיך זה נצבע באופ ידני.

היות ומדובר במשטח רגיש במיוחד אנחנו מנקים את מושבי העור בעזרת מברשת עם שערות סוס רכות, חומר מקצועי בלבד לניקוי מושבי עור טמליות מירופייבק פרימיום בעלות כושר ספיגה מאוד גבוה.


לאחר ניקוי מושבי העור אנחנו מצפים את המושבים בחומר הזנה אשר משמר את המושבים ,מזין אותם, מרחיק לכלוך ומגן מקרני ה-UV.

ישנה גם אופציה לצפות את המושבי העור בציפוי ננו מקצועי לריפודי עור. ציפוי ננו להבדיל מחומר הזנה רגיל נשאר פעיל על גבי הריפודי לתקופה של שנה עד שנה וחצי ולא רק למספר חודשים.


מה משפיע על מחיר ניקוי המושבים? גודל הרכב ,מצב הריפודים וסוג הבד.

ניתן לנקות את כל סוגי הבדים? התשובה היא כן למעט מקרים של בדים יותר בעיתיים כמו עורות הפוכות מסויימים ,עור הפוך או בדים שעומדים להקרע /להתפורר.

איך אפשר לשמור על הריפודים באופן שוטף? קודם כל להמנע ככל האפשר מעישון ,אכילה ושתייה ברכב. שאיבה יסודי אחת לשבוע. ובריפודי עור על ידי יישום של חומר הזנה לעור פעם בשלושה חודשים.


איזה כתמים ניתן להסיר בעזרת ניקוי יסודי לריפודי הרכב? כתמי דיו כתמי סליים כתמים שנוצרו משתייה או מזון עתמי עובש כתמי צבע כתמי זפת כתמי שמן ובעצם כמעט כל לכלוך כל עוד זה לא גרם לנזק בלתי הפיך.


הכלב שלנו השתין על המושבים וזה יצר כתם גדול וריח לא נעים אפשר לטפל בזה? הסרת ריח של שתן ממושבי הרכב הוא סיפור לא פשוט וללא ידע קודם ,חומרים מתאימים וציוד מקצועי זה הופך לסיוט של ממש. מהמקרים מבחינת העלמת הריח 95% במידה ואתם פונים לניקוי ריפודים מקצועי הבעיה תפטר לחלוטין ב ואפילו הסרת הכתם.

קניתי רכב יד שנייה יש בו ריח של סיגריות ,איך להסיר ריח של סיגריות מהרכב?

היות ועשן סיגריות חודר לכל מקום אפשרי בפנים הרכב ניקוי המושבים בלבד לא יפתור את הבעיה.

במקרים מסוג זה יש לבצע דיטיילינג פנימי מלא ולנקות כל חלק אפשרי בפני הרכב ברמת הבורג.


246 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


bottom of page